Domov pro klidné a spokojené stáří

Okolí

Rádi bychom Vás a Vaše blízké seznámili s možnostmi zajímavých výletů do blízkého okolí našeho zařízení. Využijte návštěvy Vašich blízkých ke společné procházce či výletu, při kterém se seznámíte s krásami našeho kraje. Věřte, že Vy i Vaši blízcí nebudete zklamáni a budete rádi vzpomínat na společně prožitý den.

 

Český lázeňský trojúhelník

Žádná jiná země na světě nemá tolik léčivých minerálních pramenů jako Česká republika.

Tři slavná lázeňská města: Mariánské LázněFrantiškovy Lázně a Karlovy Vary tvoří tradiční český lázeňský trojúhelník, v němž byli léčeni již císaři, králové a osobnosti, jako jsou Goethe a Schiller. Využijte návštěvy Vašich blízkých a prožijte s nimi krásný den v těchto světoznámých lázeňských městech.

 

Hrad Vildštejn ve Skalné

Hrad byl založen v roce 1166 a je vybudován v románském stylu.

První písemná zmínka pochází z roku 1224, kdy o něm psal Gerold, o rok později již Vojtěch Nothaft. V 15. století byl hrad dobyt českým vojskem. V 16. století byl přestavěn na zámek. V současnosti je zde mimo jiné k vidění Hasičské muzeum s rozsáhlou sbírkou historických exponátů. V Muzeu hradu se rovněž nachází výstava předmětů nalezených při rekonstrukci hradu a nahlédnout je možné i do Muzea soudnictví a vězeňství na Vildštejně nebo do hradního vězení a středověké kovárny. Hrad Vildštejn se nachází v nedalekém městě Skalná, vzdáleného od našeho zařízení pouze 2 km a je vhodnou příležitostí pro výlet s Vaším blízkým.

 

Přírodní rezervace SOOS

V blízkosti našeho zařízení se nachází unikátní přírodní rezervace SOOS.

Jedná se o rozlehlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. mofetách – bahenních sopkách. Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera, které mělo slanou (minerální) vodu. Dnes zde najdeme evropskou raritu – tzv. křemelinový štít – nahromaděnou křemelinu ze schránek jezerních řas rozsivek usazených živočichů a roste zde množství mokřadních a slanomilných rostlin. Je to „měsíční“ krajina rozbrázděná erozí a pokrytá žlutou a bílou vrstvou vysrážených minerálních solí.

 

Kontaktujte nás

Pokud máte zájem o naše služby nebo potřebujete poradit, tak nás kontaktujte.