Ježíškova vnoučata v DZR Kazdův Dvůr

Ježíškova vnoučata v DZR Kazdův Dvůr

Ježíškova vnoučata je projekt Českého rozhlasu, který již od roku 2018 v předvánočním čase plní přání osamoceným seniorům, kteří nedostali vánoční dárek již celou věčnost. Tedy zejména klientům Domovů pro seniory. Do tohoto projektu jsme se rozhodli zapojit i my a zpříjemnit tak Vánoce i našim klientům.

Domov se zvláštním režimem Kazdův Dvůr je do projektu Ježíškova vnoučata zapojen již čtvrtým rokem. Mezi našimi klienty je stále velký zájem o to mít splněné vánoční přání, které se pro mnohé může zdát tak banální (např. ponožky). V letošním roce byl však největší zájem o předplatné různých časopisů, kdy radost z takovéhoto dárku má senior prakticky po celý rok. Dalšími praktickými dárky byla např. holítka s výměnnými hlavicemi, deky, kalendáře, oblečení.

Dárky související s vybaveností Domovů nejsou schváleny, stejně tak kompenzační pomůcky pro klienty těchto Domovů. V projektu jde opravdu o zcela osobní, mnohdy úplně obyčejná přání babiček a dědečků z Domovů jako je ten náš.

V roce 2018 bylo v našem Domově splněno 37 přání. V roce 2019 bylo splněno již 77 přání. V roce 2020 to bylo 45 přání a pro letošní rok 2021 máme již rezervováno 67 přání, která jsou postupně plněna. A možná další přání ještě přibydou😊.

Ačkoliv je kolem zadávání jednotlivých přání a komunikace s dárci spousty práce, za ten pocit, když senior najde pod stromečkem svůj vysněný dárek, který mu udělá neskrývanou radost, rozhodně stojí.