Swash – suché mytí

Swash – suché mytí

Vážené dámy a pánové,

jak všichni víte, naší snahou je trvale zlepšovat kvalitu života klientů našeho zařízení. V rámci této snahy jsme se dozvěděli o novém produktu, který je sice značně rozšířen v zahraničí, ale v ČR je v současné době využíván zatím zcela minimálně. Jedná se o tzv. „suché mytí“ značky Swash.

Během našeho života strávíme téměř šest měsíců koupáním a sprchováním. Pro většinu z nás je to příjemně strávený čas. Bohužel to však neplatí pro všechny. Důvodem diskomfortu může být náš zdravotní stav, upoutání na lůžko, zhoršená mobilita, bolest, či prostě jen obavy z pádu nebo jiných komplikací. Možnost využití produktů pro mytí bez vody činí každodenní hygienu všem osobám se sníženou mobilitou, mnohem dostupnější a přináší rovněž významné usnadnění a vyšší komfort jak těm, kteří pečují, tak i těm, o které je pečováno.

Co si konkrétně představit pod pojmem suché mytí značky Swash?

Swash je systém mycích rukavic, ubrousků a čepic vyrobených z netkaných materiálů, impregnovaný unikátní hypoalergickou, PH-neutrální, čistící emulzí s ošetřujícími a vyživujícími složkami. Každá část těla je zvlášť omyta čistou rukavicí nebo ubrouskem, což zajišťuje maximální hygienu a snižuje riziko křížové kontaminace. Vyživující složky emulzí pomáhají udržovat pokožku přirozeně vláčnou a hydratovanou, zlepšují kvalitu pokožky a zároveň důkladně čistí. Po aplikaci pokožka velmi rychle osychá a není tedy třeba ji znovu oplachovat, či sušit. Jedno balení s osmi ubrousky či rukavicemi poslouží pro každou část těla zvlášť a zajistí tak kompletní umytí. Všechny produkty Swash jsou určeny k jednorázovému použití.

Systém Swash je vhodný pro každého! Zejména však pro ty, kteří mají dlouhodobě, nebo přechodně sníženou mobilitu, jsou upoutáni na lůžko, či trpí terminální fází onemocnění. Swash je ideální také pro osoby s fyzickými nebo psychickými bariérami v souvislosti s použitím vody nebo trpí chronickými bolestmi, které je jakkoli omezují v běžné hygieně.

Systém Swash umožňuje provedení pohodlné a plnohodnotné osobní hygieny, aniž by byla nutnost použít vodu a mýdlo. Swash se skládá z pěti kategorií produktů, které se vzájemně doplňují a lze je kombinovat tak, aby vyhověly každodenním hygienickým potřebám konkrétních jednotlivců. Bez ohledu na to, jaké produkty Swash si vyberete, každý z nich má zaručeně vysokou a konzistentní kvalitu a zajišťuje nejlepší možný zážitek z koupání bez použití vody. Výrobky Swash lze pro přehlednost rozdělit do 5 skupin: pro očistu těla (Body wash), antiseptické (Antiseptic), pro péči při inkontinenci (Incontinence care), pro péči o vlasy (Hair care) a doplňkovou očistu (In-between care).

 

Body wash
Koupací produkty Swash jsou speciálně navrženy tak, aby poskytovaly denní očistu celého těla, při péči o klienty se sníženou pohyblivostí a potřebou asistovaného koupání. Swash je koncipován jako systém mycích rukavic a ubrousků, napuštěných pečujícími složkami, které čistí a vyživují pokožku.
Antiseptic
Pokožka klientů je přirozeným zdrojem bakterií, které mohou způsobit infekci. Jejich rychlým a jednoduchým odstraněním z pokožky a zajištěním trvalého antimikrobiálního účinku se snižuje riziko vzniku infekce. Antiseptická řada Swash přináší jemný antiseptický systém koupání. Každý ubrousek (nebo rukavice) je napuštěný čisticí substancí s 2% chlorhexidin diglukonátem, pro očistu a dekolonizaci bez oplachování. Prokazatelně ničí škodlivé bakterie a osvědčili se i proti mnoha patogenům.
Incontinence care
Swash pro péči při inkontinenci zamezuje rozvoji dermatitidy spojené s inkontinencí již v raných stádiích, tedy dříve, než se stav může zhoršit a vzniknout dekubit. Swash Perineum 3-in-1 jsou navlhčené rukavice nebo ubrousky, napuštěné ochranným přípravkem na pokožku (3% di-methikon). Tento olej na bázi silikonu zanechává na pokožce tenkou vrstvu, chrání ji před vlhkostí a podrážděním, přičemž je neokluzivní, a umožňuje tak pokožce dýchat. Swash Perineum + 4-in-1 mají výhody produktů 3 v 1 a navíc obsahují speciální příměs. Na pokožce vytvářejí ochrannou, avšak prodyšnou vrstvu. Podporují její obnovu pomocí kombinace kyseliny hyaluronové, hydrogelu a přírodního jílu. Swash Cleansing Wipes nebo Swash Dry Gloves se dobře hodí na prvotní nebo masivní očistu.
Hair care
Výrobky pro péči o vlasy Swash usnadňují mytí vlasů, bez nutnosti oplachování. Výrobky lze použít pokaždé, když si klient chce umýt své vlasy. Proces mytí trvá jen několik minut, protože vyžaduje minimální změnu polohy nebo pohyb klienta. Míra stresu spojená s péčí o vlasy je tak snížena na minimum. Výsledkem jsou
čisté a svěží vlasy, připravené k další případné úpravě.
In-between care
Osvěžující ubrousky Swash jsou velmi měkké a vlhčené. Byly specificky vyvinuté k osvěžení mezi koupelemi. Ubrousky jsou vhodné pro každý typ pokožky a nabízejí jemné čištění kdykoli; před a po večeři, v horkém letním dni, před speciální činností nebo těsně před spaním. Ubrousky také podporují správnou hygienu rukou.

 

Naše zkušenosti se systémem suchého mytí značky Swash
Po pečlivém prostudování všech dostupných materiálů a recenzí, jsme se i my rozhodli systém Swash vyzkoušet a poskytnout Vám tak zcela relevantní a účelově nezkreslené informace o skutečných vlastnostech a účinnosti jeho jednotlivých produktů.

Našeho testování systému Swash se dobrovolně zúčastnilo celkem 5 klientů našeho zařízení (3 imobilní a 2 mobilní), přičemž jeden klient byl morbidně obézní, jeden citlivý na parfémované či obdobné přípravky, dva s velmi citlivou pokožkou a pátý s výrazným stresem při mytí vlasů. Testování probíhalo po dobu 5 týdnů.

 

Swash Bathing – mycí žínky jsme používali u imobilních klientů, kteří tráví většinu času na lůžku a koupání v koupelnách, spojené s vysazováním na koupací židli, převozem do koupelny a dalšími, s tímto spojeným činnostmi, je pro ně fyzicky i psychicky značně náročné. Již možnost provedení koupele přímo na lůžku je pro tyto klienty velikým přínosem a ulehčením. Můžeme potvrdit, že použitím žínek Swash Bathing, lze provést celkovou koupel klienta na lůžku kvalitativně na zcela rovnocenné úrovni s koupelí prováděnou v koupelně. Aby byl celý proces koupele ještě příjemnější, přišel personál našeho zařízení s nápadem, žínky před jejich použitím nahřát. Výsledek tohoto vylepšení byl to, že klientům byla koupel prováděná touto formou velmi příjemná. Kromě celkových koupelí na lůžku jsme tyto rukavice používali také při ranních a večerních hygienách.
Při celkové koupeli na lůžku jsme rovněž používali koupací čepice pro řádné umytí vlasů klientů. Použití koupacích čepic je velmi jednoduché a pro klienta příjemné. Před jejich použitím je však nutné koupací čepici také nahřát. Výsledek umytí vlasů prostřednictvím této koupací čepice je zcela totožný s tím, jako by vlasy byly běžně omyty pomocí vody a šampónu a následně vysušeny. Koupací čepice má průměr 30 cm a je vyrobena z netkaného materiálu.
Swash Bathing – mycí ubrousky jsme používali současně s mycími žínkami při celkové koupeli klientů, ale osvědčily se nám především při podávání stravy klientům, kdy nám umožňují klienta očistit lépe, šetrněji a rychleji než, když při
použití suchého ubrousky či vody, a to jak při omytí či otření úst, tak při omytí rukou. Tyto ubrousky se dokonce klienti naučili používat bezprostředně po jídle zcela samostatně, aniž bychom je museli upozorňovat na to, že si mají umýt či otřít ruce. Klienti v tomto případě kvitují s povděkem hlavně to, že vzhledem k jejich částečné či celkové snížené pohyblivosti, nemusí chodit k umyvadlu.
Swash Perineum – mycí rukavice jsou dalším produktem, který jsme testovali, a který nám velmi pomáhal při ošetření klientů v průběhu výměny inkopomůcek. Tyto rukavice při realizaci tohoto úkonu opravdu dokonale odstraňují veškeré nečistoty a pokožka klientů je po několika opakovaných použitích těchto rukavic
ošetřena srovnatelným způsobem jako při použití hojících krémů či mastí. U klientů, kde testování probíhalo, se již nemusela používat mycí pěna, která je při běžném ošetřeních tohoto typu běžně potřeba.

Po 5 týdnech testování systému suchého mytí značky Swash musíme konstatovat, že tento systém naprosto prokazatelně zlepšuje stav pokožky. I u klientů citlivých na běžnou kosmetiku jsme zaznamenali výrazné zlepšení stavu pokožky, zejména v oblasti intimních partií a jasně viditelnouprevenci před opruzeninami i v kožních záhybech.

Systém celkově zpříjemňuje našim klientům průběh provádění jejich osobní hygieny, nijak je nestresuje a při jeho použití je znát jejich výrazná spokojenost.Systém suchého mytí značky Swash vřele doporučujeme. Ihned po ukončení jeho testování, jsme na základě výsledků tohoto testování, zařadili produkty suchého mytí značky Swash do sortimentu naší prodejny, kde je možnost si je zakoupit.

Chcete-li svým blízkým dopřát příjemný pocit z průběhu jejich osobní hygieny a celkově zpříjemnit jejich další život, či se pouze zamýšlíte nad dárkem, který jim hodláte pořídit, vřele doporučujeme produkty pro suché mytí značky Swash.